Spread the love

פעם הייתי ספקן לטיגון אוויר, והאמין שהם מכשירים מיותרים וראוותניים שנועדו ליצור גרסאות בריאות יותר של צ’יפס, מקלות מוצרלה וכנפיים – ולא שימושיים להרבה דברים אחרים. אבל עכשיו, ראיונות רבים ליצירה הזו מאוחר יותר, אני סוף סוף מבין את המשיכה שלהם.

כן, המאכלים הקלאסיים החטיפים והפריכים היו מה שאנשים דיברו עליו הכי הרבה כאשר הטיגונים החלו לעלות בפופולריות לפני מספר שנים (“זה דומה לטיגון עמוק בלי כל השמן” זה בעצם מה ששמעתי שוב ושוב). אבל מסתבר שהם גם עושים קסם על ירקות, חלבונים, מאפים, וכן, טוסט. הסיבה לכך היא שהם בעצם תנורי הסעה קטנים, כלומר יש להם מערכת מאוורר ופליטה שמנשיפה אוויר חם סביב האוכל שלך לבישול והשחמה אחידה יותר (זו הסיבה שמאפיות מקצועיות משתמשות בתנור הסעה תעשייתי). זה עובד באותה מידה בין אם אתה מכין טבעות בצל לחם מהמקפיא או צולים ברוקולי. ולמרות שחלקם ברי מזל מספיק שיש להם הגדרת הסעה בתנור בגודל מלא שלהם, רבים לא. חוץ מזה, עם טיגון אוויר, אתה לוקח “את האיכות הזאת ומכניס אותה למתקן ממש קטן, שמגדיל אותו פי עשר”, מסביר בן מימס, בעל טור בישול בלוס אנג’לס טיימס ומחבר ספר בישול המוקדש למכשיר. .

טיגון אוויר יכול להיות גם נוח להפליא. הם מבשלים מזון הרבה יותר מהר מתנור רגיל, עם זמן חימום מוקדם מאוד מינימלי (אם בכלל), וזה מועיל אם אתה ממהר לאכול, גר בחלל קטן ולא רוצה להפוך את המטבח שלך לבלתי נסבל חם, או צריך לחמם את השאריות ללא מהומה. קל לנגב את הטיגונים באוויר לאחר כל שימוש כדי שלא תגיע לפרויקט ניקוי עמוק ונורא בסופו של דבר (כפי שקורה בתנור הסטנדרטי שלך). וחלקם מגיעים עם יותר מפונקציה אחת כך שקל יותר לעשות רציונליזציה ויתור על נדל”ן המטבח (עוד על כך בהמשך).

ביליתי זמן מה עכשיו בהשוואה בין טיגונים לאוויר לתנורים סטנדרטיים, וכמה מהאנשים שדיברתי איתם באמת משתמשים בראשון בהרבה יותר סדירות מהאחרון. אבל זה לא בהכרח חייב להיות ככה כדי להצדיק קנייה. כפי שאמרה לי מימס, “אני משתמש בזה בתור עוזר במטבח. מעולם לא הייתי על הסיפון עם הטיגון האוויר שהחליף את כל מה שהיה במטבח שלך. אני חושב שזה דומה ל-Instant Pot. או שאתה לוקח את זה או שלא (יש לי חברים שאוהבים את זה, בעוד שאני מעדיף לצלוח בסיר בתנור במשך ארבע שעות). זה רק אם זה מתאים לאורח חיי הבישול שלך”.

אם אתה באמת חושב שמטיגון אוויר עשוי לעבוד עם שלך, המשך לקרוא לקבלת המלצות ממימס ומקומץ מומחים אחרים.

מה שאנחנו מחפשים
יחיד או רב תכליתי: אולי העניין החשוב ביותר שיש להחליט עליו הוא אם אתה רוצה טיגון אוויר שהוא רק טיגון אוויר או כזה שעושה גם… הרבה דברים אחרים. חלקם ברשימה זו הם סוסי פוני בטריק אחד, בעוד שלאחרים יש הגדרות המאפשרות לך לצלות, להתייבש, להוכיח ועוד.

קיבולת: איך אתה מתכוון להשתמש בטיגון האוויר שלך צריך, כמובן, להשפיע על הגודל שאתה קונה. האם אתה מתכנן להשתמש בו בעיקר בשביל עצמך כדי לאפות מדי פעם עוגייה בודדת או כדי לחמם שאריות? או האם הרעיון להשתמש בו לארוחות ערב משפחתיות רגילות? עבור קטגוריה זו, רשמתי את הקיבולת של כל דגם. אבל יש לציין: טיגונים בסגנון סל (הרוב כאן) נמדדים במונחים של כמה ליטרים הם מכילים, בעוד אלה עם הוספת מתלים (כלומר שהם נראים יותר כמו טוסטר אובן) נמדדים במונחים של אינצ’ים מעוקבים פנימיים. .

הטיגון האוויר הכולל הטוב ביותר
Instant Vortex Plus 6-Quart Clear Cook Air Fyer עסקה טובה מאוד
Instant Vortex Plus 6-Quart Clear Cook Air Fryer
$110
$160 עכשיו 31% הנחה
פונקציה: יחיד | קיבולת: 6 ליטר

ג’ני טשיששה, מייסדת Lunchbox Doctor ומחברת ספר בישול לטיגון אוויר, ניסתה כמה מטגנים אוויר שונים – אבל הוורטקס המיידי הוא זה שעמד במבחן הזמן במטבח שלה. “היה לי את זה הכי הרבה זמן, בערך שנתיים”, היא אומרת. “אצל חלק מהאחרים, לאחר כמה חודשים, הבטנה מתחילה להיעלם, או שאתה רואה שריטות. אבל זה נמשך ללא נזק. וזה משהו בהתחשב בכמה זה רגיל לכל בני המשפחה – כולל שני בני נוער”. היא ומשפחתה משתמשים בו מדי יום לצליית ירקות, חימום לחמניות והכנת נאגטס עוף, סלמון, צ’יפס בטטה, פלפלג’קים ועוד. עבור Tschiesche, העובדה שרבות ממנות ה-Le Creuset שלה משתלבות שם היא גם יתרון עצום. שלא לדבר, בחלק הפנימי של המכונה יש תכונת אור בדיוק כמו התנור שלך, ולסל עצמו יש חלון בחזית כך שתוכל לראות מה קורה בפנים בכל עת.

לסופרת ספרי הבישול ג’וליה טורשן יש את אותו דגם, אבל ללא חלון שקוף. זה הפך אותה למומרת בטיגון אוויר, וכעת היא ואשתו משתמשים במכשיר כמעט בכל יום בשבוע (עבור עצמם, כמו גם עבור הכלבים שלהם, שמקבלים בשר טחון מטוגן באוויר מעורבב עם האוכל שלהם). הערעור הגדול ביותר עבור טורשן הוא כמה מהר הוא מתחמם ומבשל אוכל מבלי לחמם את המטבח שלה יתר על המידה. ואז יש את העובדה שזה בסגנון סל (בניגוד לכמה דגמים ברשימה הזו שנראים כמו טוסטר אובן), מה שאומר שהיא יכולה “להתאים הרבה יותר ממחבת” ו”פשוט לנער דברים בסל” במקום הופכים אותם בצורה מייגעת על מגש גיליונות. לבסוף, היא מעריכה איך זה מציל אותה מהצורך “לנקות את הכיריים, שאני שונאת”, היא אומרת.

ברוס ויינשטיין, מחבר שותף של ספרי בישול מרובים לטיגון אוויר, מהדהד את מה ש- Tschiesche ו-Turshen אומרים על הקיבולת של הטיגון האוויר הזה: בעוד שדגמים מסוימים גבוהים מאוד – מה שגורם לקיבולת הכוללת וליכולת שלהם להתאים, למשל, ערימה גדולה. של צ’יפס – ההגדרה הזו לא תאפשר לאוויר לזרום בקלות רבה ותגרום למרקם הפריך שאתה מחפש. לוורטקס, לעומת זאת, יש מדה רבועים בתחתית, כלומר אתה יכול להניח הכל בשכבה אחת ולהימנע מצפיפות יתר. “יש לו את היחס המושלם בין גובה לרוחב”, הוא אומר.

יוסי רבה השמה | יוסי רבה שיווק | יוסי רבה יוטיוב | יוסי רבה ביטוחים | יוסי רבה לינקדין